Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco, możliwe obniżki cen paliw. Analitycy nie mają wątpliwości

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Września 2020

Ceny paliw pójdą w dół? Analitycy nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Paliwa powinny nieco potanieć - szczególnie olej napędowy. Jak wskazuje portal e-petrol, korekty cen hurtowych w Orlenie i Lotosie mogą przynieść, nam kierowcom w przyszłym tygodniu pewne wytchnienie

Ceny paliw pójdą w dół? Analitycy mają dla nas bardzo dobre wieści. Potanieje szczególnie olej napędowy. Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą.

Według analityków portalu e-petrol.pl na naszych stacjach paliw możliwe są niewielkie obniżki cen, zwłaszcza diesla. Według opinii BM Reflex spadek cen jest możliwy, jeśli stawki paliw w hurcie nie będą rosły po spadku w mijającym tygodniu.

W następnym tygodniu, czyli drugim w miesiącu wrześniu, słynna PB95 będzie kosztować średnio 4,38-4,49 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy zapłacimy 4,29-4,40 zł/l. Spadki cen są bardzo możliwe w przypadku słynnego Diesla. Wynika to z tego, że marża stacji paliw na sprzedaży diesla jest na poziomie minimalnie wyższym niż średnio w roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Nieszczęśliwy wypadek. 19-latka w Seicento zniszczyła Ferrari za ponad milion złotych

Według ekspertów, autogaz powinien zachować swoją cenę. W perspektywie najbliższych kilku dni nie ma powodów, aby znacząco przekroczyła próg 2 zł za litr - wskazali analitycy portalu.

Wideo - Pechowy wypadek. Legendarny Fiat 125p okazał się nie do przejściaWideo - Pechowy wypadek. Legendarny Fiat 125p okazał się nie do przejściaCzytaj dalej

Biuro Maklerskie Reflex ocenia obecną sytuację i prognozuje, że w nadchodzącym tygodniu średnie ceny paliw będą bardzo zbliżone do obecnych, ale jeśli ceny w hurcie nie będą rosły, to jest szansa na lekkie obniżki, przynajmniej na części stacji.

Zobacz także:

1. Wielki dzień w życiu Cristiano Ronaldo? Wszystko zdradziło nagranie na Instagramie

2. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak

3. Wideo - Przerażający wypadek na zakręcie. Z samochodu dosłownie wyleciał silnik

4. Tragiczny wypadek. Zderzenie osobówki z busem. Nie żyje młody polski piłkarz

5. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę

Następny artykuł