Ceny paliw - gdzie warto tankować
Źródło: Marek BAZAK/East News

Najtańsza stacja benzynowa w Warszawie? Regularne korki na zjeździe

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Grudnia 2020

Cena paliw, w zależności od stacji, może się drastycznie różnić. W Warszawie można zaoszczędzić nawet 50 groszy na litrze, jeśli wiemy, gdzie zatankować. Wśród najtańszych stacji często przewija się kilka konrketnych.

Chodzi oczywiście o stację na Żeraniu, która niskimi cenami paliw przyciąga chętnych nawet z odległych okolic. Tankują tam nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale również ci sąsiednich gmin - Jabłonnej, Nieporętu, Legionowa czy nawet Nowego Dworu Mazowieckiego, Wieliszewa i Serocka.

Już na zjeździe z wiaduktu na Modlińskiej tworzą się na prawym pasie korki. Ceny na stacji są często niższe o ponad 40 groszy na litrze - przeciętnie można zaoszczędzić na baku około 25 złotych - dla niektórych jest to kwota warta nadłożenia drogi i czekania w kolejce do dystrybutora.

Zobacz także: Monety, które mogą być warte grube tysiące. Koniecznie przeszukaj stare komody i regały

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Ceny Paliw - Gdzie w Warszawie warto tankować?

Korki, które tworzą się w tym miejscu, nie należą do rzadkości - towarzyszą im mniej przyjemne sytuacje.

Często, chcąc skrócić sobie czas oczekiwania w kolejce, kierowcy omijają kolumnę aut, jadąc na pobliskie rondko obok marketu. Potem próbują się na siłę wcisnąć, wykorzystując luki między zderzakami. Niektórzy mówią, że czasem dochodziło tu do pyskówek, a nawet rękoczynów.

Zdarzają się również kierowcy, którzy próbują się wbić w środek korka... stając na środkowym pasie i polując na "lukę". Kierowcy często próbują wykorzystać sytuację. Czasem to przerażające, do czego niektórzy są zdolni, aby zaoszczędzić kilkanaście/kilkadziesiąt złotych.

Zobacz także: Na Morskim Oku rozpętał się sztorm. Nagranie obiega Internet

Ceny Paliw - Najtańsze stacje

Wśród najtańszych stacji w stolicy i okolicach często wymienia się, m.in. Lotos za McDonald's w stronę Ząbek i Chełmżyńskiej (ul. Łodygowa 20B), gdzie litr Pb 95 można zakupić za około 4,27 zł. Kawałek dalej znajdziemy stację BP (ul. Łodygowa 29) - cena podobna. Również niskimi cenami może pochwalić się stacja przy Carrefourze przy CH Targówek (ul. Głębocka 12).

Wśród tanich stacji wymienia się również tą przy Carrefour na ulicy Światowida 18, naprzeciwko Galerii Północnej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł