Koncept Bugatti Hyper Truck
Źródło: Photo By Bugatti

Bugatti wchodzi w segment ciężarowy? Ambitne plany francuskiej marki

Piotr DutkaPiotr Dutka
20 Marca 2020

Francuskiej marki Bugatti nie sposób nie kojarzyć z absurdalnymi wręcz prędkościami, luksusem oraz prestiżem. To właśnie dzięki zabójczym osiągom swoich samochodów firma dorobiła się miana kultowej. Teraz jej ambicją jest podbój segmentu ciężarówek.

Bugatti modyfikuje politykę firmy

Czterocyfrowa moc znamionowa oraz niewyobrażalne prędkości maksymalne. Do tej pory każdy z nas właśnie z tymi aspektami kojarzył markę Bugatti. Firma produkuje najszybsze samochody i nie jest to przesadzona opinia. Specjalnie zaprojektowany Bugatti Chiron Super Sport 300+ przekroczył magiczną barierę 490 km/h zostając najszybszym pojazdem przeznaczonym do sprzedaży. Obecnie marka chce poszerzyć swoją działalność o produkcje luksusowych ciężarówek.

Koncept samochodu ciężarowego spod szyldu Bugatti nie jest fikcją

Dalekosiężną wizją Bugatti jest stworzenie najlepszego supertrucka. Osobą, która podjęła się zadania odzwierciedlenia idealnej wizji, odpowiadającej firmie, jest doświadczony chiński projektant Prathyush Devadas. Stworzył on coś pomiędzy wozem ładunkowym a cysterną, choć producenci nie wykluczają opcji z naczepą. Sam projekt wygląda bardzo futurystycznie i ma potencjał na zrewolucjonizowanie rynku samochodów ciężarowych. Koncept luksusowej ciężarówki ma duży potencjał, jest bardzo innowacyjny, a także ciekawy pod względem technologicznym.

Bugatti Hyper Truck

Hypertruck Bugatti ma nawiązywać do kultowego modelu Chiron

Projektując nową ciężarówkę, Bugatti skorzystało z własnych, kultowych, sprawdzonych projektów. Wykorzystano słynną linie Bugatti czy też grill, charakterystyczny dla modeli tej marki. Prathysush Devadas przy tworzeniu swojego projektu inspirował się popularnym modelem Chiron. A dokładniej skupił się na odwzorowaniu jednego z jego otworów wentylacyjnych. Również słynny motyw litery C został zastosowany w przedniej części Bugatti Hyper Truck. Ciężarówka osadzona jest bardzo nisko, a także prezentuje ostre linie, które cechują pojazdy francuskiej marki. Aby udźwignąć ciężkie ładunki, pojazd zostanie wyposażony w cztery pary kół, a przyczepa będzie lekko zaokrąglona, aby zmaksymalizować ładowność. Na ten moment nie podano żadnych informacji o potencjalnym układzie napędowym. Jeżeli ciężarówka nie będzie elektryczna, można spodziewać się silnika W-16, który jest w stanie wygenerować 1477 KM. Ciężarówka osiągająca prędkość 300 km/h. Brzmi świetnie.

Bugatti Hyper Truck 2

Bugatti będzie musiało odłożyć swoje marzenia o własnej ciężarówce na dalszy plan

Chyba każdy pasjonat motoryzacji chciałby zobaczyć ciężarówkę Bugatti na publicznych drogach. Według wielu opinii szanse na taki scenariusz są jednak bardzo małe. Na razie firma koncentruje się na rozszerzeniu swojej oferty o nowe coupé. Pur Sport, którego wartość to niebagatelne 3,5 miliona dolarów, ma być ulepszoną wersją Chirona, przynajmniej pod względem wydajności. Wiele osób czeka także na najnowsze informacje dotyczące ewentualnej produkcji modelu SUV-a.

Następny artykuł