Bugatti sprzedane przez Volkswagena?
Źródło: Materiały Prasowe

Z ostatniej chwili: Grupa Volkswagena sprzedaje markę Bugatti

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Września 2020

Bugatti to jedna z najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych na świecie. Veyron był spełnieniem marzeń Ferdinanda Piecha. Dziwi więc decyzja o sprzedaży francuskiego producenta hiperaut. Okazuje się, że transakcja jest podobno niemal sfinalizowana.

Umowa została podobno już zatwierdzona w zeszłym tygodniu. Można powiedzieć, że to jedna z najbardziej zaskakujących wiadomości w ostatnim czasie. Marka Bugatti, oczko w głowie Ferdinanda Piecha, w którą koncert VW wpompował krocie, powędruje w obce ręce.

Wiadomość nie jest jeszcze oficjalna, ale Car Magazine donosi, że Grupa Volkswagen zdecydowała się sprzedać elitarną markę Bugatti chorwackiemu Rimac Automobili.

Bugatti to perła w koronie Volkswagena. Rodzina Porsche niechętnie pozbędzie się luksusowej marki.

Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?Czytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Istotne zmiany dotyczące przeglądu technicznego już wkrótce? Ciężej będzie przejść obowiązkowe badanie
2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
3. Policjanci wjechali na rondo pod prąd. Radiowóz wywrócił się po zderzeniu z osobówką

Część Bugatti nadal byłaby technicznie powiązana z Grupą VW, biorąc pod uwagę, że Porsche ma 15,5 procent udziałów w Rimac. Car Magazine donosi, że umowa z chorwacką marką hipersamochodów dotyczy również zwiększenia udziałów marki w Rimac Automobili.

Wygląda na to, że Grupa VW nie chce już inwestować pieniędzy w markę. Car Magazine zwraca uwagę, że rodzina Piechów nadal posiada 50 procent pakietu kontrolnego w Grupie VW, a jedynym sposobem na przekonanie ich do sprzedaży Bugatti byłoby uczynienie Porsche beneficjentem wymiany.

Bugatti w rękach chorwackiego producenta? Informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Ostatecznym celem jest zwiększenie udziału marki ze Stuttgartu w Rimac Automobili do 49 procent.

Bugatti nie jest jedyną marką Grupy VW, którą koncern możne w najbliższym czasie sprzedać. Pod uwagę brane są również Lamborghini, SEAT, Italdesign i Ducati. Uważa się, że VW prowadzi już negocjacje z potencjalnymi inwestorami, ale pandemia koronawirusa spowolniła sytuację.

Potwierdzeniem transakcji może być fakt, że Bugatti zaprezentuje pod koniec przyszłego miesiąca elektryczny hipersamochód. Będzie to „one-off” bez homologacji drogowej.

Zobacz także:

1. Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala
2. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
3. Wideo - Legendarny Fiat 125p z silnikiem 2.0. Ten tuning robi wrażenie
4. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
5. Bigos z wasabi, czyli Polonez przyrządzony po japońsku
6. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł