Bugatti sprzedane przez Volkswagena?
Źródło: Materiały Prasowe

Z ostatniej chwili: Grupa Volkswagena sprzedaje markę Bugatti

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Września 2020

Bugatti to jedna z najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych na świecie. Veyron był spełnieniem marzeń Ferdinanda Piecha. Dziwi więc decyzja o sprzedaży francuskiego producenta hiperaut. Okazuje się, że transakcja jest podobno niemal sfinalizowana.

Umowa została podobno już zatwierdzona w zeszłym tygodniu. Można powiedzieć, że to jedna z najbardziej zaskakujących wiadomości w ostatnim czasie. Marka Bugatti, oczko w głowie Ferdinanda Piecha, w którą koncert VW wpompował krocie, powędruje w obce ręce.

Wiadomość nie jest jeszcze oficjalna, ale Car Magazine donosi, że Grupa Volkswagen zdecydowała się sprzedać elitarną markę Bugatti chorwackiemu Rimac Automobili.

Bugatti to perła w koronie Volkswagena. Rodzina Porsche niechętnie pozbędzie się luksusowej marki.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Część Bugatti nadal byłaby technicznie powiązana z Grupą VW, biorąc pod uwagę, że Porsche ma 15,5 procent udziałów w Rimac. Car Magazine donosi, że umowa z chorwacką marką hipersamochodów dotyczy również zwiększenia udziałów marki w Rimac Automobili.

Wygląda na to, że Grupa VW nie chce już inwestować pieniędzy w markę. Car Magazine zwraca uwagę, że rodzina Piechów nadal posiada 50 procent pakietu kontrolnego w Grupie VW, a jedynym sposobem na przekonanie ich do sprzedaży Bugatti byłoby uczynienie Porsche beneficjentem wymiany.

Bugatti w rękach chorwackiego producenta? Informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Ostatecznym celem jest zwiększenie udziału marki ze Stuttgartu w Rimac Automobili do 49 procent.

Bugatti nie jest jedyną marką Grupy VW, którą koncern możne w najbliższym czasie sprzedać. Pod uwagę brane są również Lamborghini, SEAT, Italdesign i Ducati. Uważa się, że VW prowadzi już negocjacje z potencjalnymi inwestorami, ale pandemia koronawirusa spowolniła sytuację.

Potwierdzeniem transakcji może być fakt, że Bugatti zaprezentuje pod koniec przyszłego miesiąca elektryczny hipersamochód. Będzie to „one-off” bez homologacji drogowej.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł