ZDrogi.pl
Lubuska Policja

Lubuska Policja

Brawurowa ucieczka przed policją. 14-latek uderzył w bok radiowozu i wjechał do rowu

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się pewien 14-latek, który zdecydował się na brawurową ucieczkę przed policyjnym patrolem. Młody amator mocnych wrażeń zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie, dodatkowo uszkadzając radiowóz. Teraz czeka go bardzo surowa kara.

Policjanci krośnieńskiej drogówki dosłownie przecierali oczy ze zdumienia, gdy po krótkim pościgu, za kierownicą osobowego mitsubishi zastali 14-letniego chłopca.

Do tego nietypowego incydentu doszło we wtorek 8 czerwca w okolicach miejscowości Pław. Wcześniej funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o grupie nastolatków, która przybyła nad jezioro w miejscowości Dąbie samochodem osobowym.

Policjanci zauważyli podejrzany pojazd wyjeżdżający z parkingu. Postanowili niezwłocznie przystąpić do akcji i zatrzymać kierowcę. Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste zadanie, ponieważ zdecydował się ona na brawurową ucieczkę.

Lubuska Policja

Lubuska Policja

Gdy radiowóz zrównał się z samochodem, jeden z funkcjonariuszy nakazał młodemu kierowcy zatrzymać się, jednak ten nie wykonał polecenia. Wpadł jednak na kuriozalny pomysł.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Chłopiec postanowił uderzyć w bok goniącego go radiowozu. Zrobił to na tyle nieudolnie, że stracił panowanie nad pojazdem i swój szaleńczy rajd zakończył w przydrożnym rowie.

Z samochodu wybiegły trzy osoby, które bardzo szybko zaczęły uciekać w różnych kierunkach. Jeden z policjantów skupił się kierowcy, który bardzo szybko trafił w jego ręce.

Okazało się, że jest nim 14-latek. Policja podjęła również działania mające na celu zatrzymanie pozostałych uciekinierów. Dwóch młodych mężczyzn w wieku 15 oraz 19 lat zostało zatrzymanych w miejscowości Pław.

Lubuska Policja

Lubuska Policja

Podczas przeprowadzonych działań, bezmyślny 14-latek przyznał się do zabrania kluczyków od mitsubishi bratu, a następnie do kierowania autem i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 

Wytłumaczył policjantom, że uciekał, ponieważ bał się ewentualnych konsekwencji. Jak się później okazało, pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu drogowego.

Teraz losem nieodpowiedzialnego nastolatka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: Lubuska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >