ZDrogi.pl
KPP Jastrzębie Zdrój

KMP Jastrzębie Zdrój

Brawurowa ucieczka nietrzeźwego kierowcy. Wyskoczył z rozpędzonego samochodu

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Noc z poniedziałku na wtorek była niezwykle pracowita dla jastrzębskich funkcjonariuszy. Byli oni zaangażowani w pościg za nietrzeźwym kierowcą volkswagena, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że miał on zdecydowanie więcej na swoim sumieniu.

Niestety, ale pomimo wielu kampanii społecznych oraz gorących apeli polskiej policji, nietrzeźwi kierowcy to prawdziwa plaga polskich dróg. Ich kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie, wielokrotnie stanowi zagrożenie dla zdrowia bądź też życia innych zmotoryzowanych.

Do nietypowej interwencji doszło w nocy 18 maja w Jastrzębiu-Zdroju. Około godziny 3.20 jastrzębscy kryminalni zauważyli samochód osobowy poruszający się całą szerokością jezdni. Bez chwili zawahania podjęli odpowiednie działania, by zatrzymać podejrzany pojazd.

Policjanci użyli bardzo wyraźnych sygnałów, które nakazywały zatrzymanie pojazdu. Kierowca osobowego volkswagena zlekceważył polecenia mundurowych i z dużą prędkością pojechał w kierunku alei Piłsudskiego. 

KMPSP w Lublinie

Siłą wciągnął byłą partnerkę do swojego auta. Później z impetem wbił się w kościelny mur

CZYTAJ DALEJ

Nierozważny kierowca cały czas zajeżdżał drogę policjantom, skutecznie utrudniając im możliwość zatrzymania. Mężczyzna gwałtownie hamował, a następnie przyśpieszał. Chciał w ten sposób zbiec patrolowi policji. Jak się później okazało, ta sztuka się mu nie udała.

W pewnej chwili, aby wyminąć radiowóz, który chciał udaremnić jego ucieczkę, wjechał na chodnik i w taki sposób kontynuował swoją brawurową ucieczkę.

Widząc, że nie uda się mu zbiec, wraz ze swoim pasażerem zdecydował się na dramatyczny krok. Mężczyźni wyskoczyli z pojazdu i rozpoczęli pieszą ucieczkę.

Opuszczony samochód, wjechał na chodnik i finalnie zatrzymał się na żywopłocie.

Jak się okazało, sprawca zdarzenia nie uciekł za daleko. Policjanci od razu poddali go badaniu alkomatem. Wykazało ono, ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Co ciekawe, kierujący nie posiadał prawa jazdy, za co poniesie surowe konsekwencje. Dodatkowo mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za powyższe przewinienia może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >