Brabus Ultimate E to Smart EQ Fortwo Cabrio
Źródło: Photo by Brabus

Smart EQ Fortwo Cabrio w wariacji Brabusa. Elektryczny mikrus w hardcorowym wydaniu

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Września 2020

Brabus dla niewtajemniczonych przedsiębiorstwo zajmujące się w głównej mierze tuningiem. Tym razem firma przeszła samą siebie. Pod lupę wzięli małego Smarta EQ Fortwo w wersji Cabrio. Z ich starań wyszedł naprawdę ciekawy samochód mogący bardzo dużo.

Brabus i jego wariacja na temat Smarta EQ Fortwo. Elektryczny mikrus daje radę. Jeden z ciekawszych projektów 2020 roku.

Samochody elektryczne, czyli pojazdy mające wielu zwolenników ale jeszcze większą liczbę przeciwników. Głównym zarzutem w stronę ekologicznych aut jest brak pazura oraz dawania frajdy i dozowania niezwykle ważnej adrenaliny. W przypadku Smarta EQ Fortwo w wersji Brabusa jest zupełnie inaczej. Pojazd jest niezwyle interesujący i może potwerdzić to na drodze, za każdym razem dając moc niezwykłych wrażeń.

Brabus Ultimate E to Smart EQ Fortwo Cabrio Brabus Ultimate E to Smart EQ Fortwo Cabrio

Na pierwszy rzut oka, malutki Smart nie przypomina elektrycznego, niskoemisjnego pojazdu. Wygląda na zgabnego a zarazem zadziornego mikrusa, który wiele potrafi. Niemiecki tuner określa go mianem kieszonkowej rakiety, co w tym przypadku jest adekwatnym terminem.

Dzisiaj grzeje:

1. Mężczyzna nie miał maseczki w autobusie. To, czym owinął sobie twarz, może wprawić w osłupienie. Pasażerowie byli zdezorientowani

2. Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osób

3. Nietrzeźwy kierowca pod wpływem niedozwolonych środków kierował karawanem. Wyprzedzał policyjny radiowóz

W zmodyfikowanym Smarcie od razu w oczy rzuca się specyficzny i wypełniony olbrzymimi wlotami powietrza zderzak, dołożony tylny dyfuzor zaprojektowany specjalnie dla tej wersji i nakładki na progi. Modyfikacje jak najbardziej przyciągają wzrok i dają bardzo ciekawy efekt.

Silnik elektryczny został nieco zmocniony. Kierowca będzie dysponował motorem o mocy 92 KM. W porównaniu do bazowej wersji został on wzmocniony o 11 KM. Przyspieszenie do 100 km/h trwa tu 10,9 sekundy. Nie jest źle.

Brabus Ultimate E to Smart EQ Fortwo Cabrio Brabus Ultimate E to Smart EQ Fortwo Cabrio

Niestety jest pewien mankamet. Prędkość maksymalna została ograniczona do 130 km/h, a moment obrotowy został również delikatnie podniesiony i wynosi 180 Nm.

Wideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragediiWideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragediiCzytaj dalej

Zasięg jest oczywiście uzależniony od stylu jazdy każdego kierowcy, ale producent deklaruje, że na jednym ładowaniu przejedziemy do 125 km. Cena również nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tunerem jest słynny Brabus. Podsumowując, tanio nie jest – Brabus liczy sobie za zmodyfikowanego EQ cabrio co najmniej 59 tys. euro (265 tys. zł).

Zobacz także:

1. Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak z kolejną prestiżową nagrodą

2. Prosta i pyszna surówka z buraków. idealnie komponują się z popularnym owocem

3. Wideo - Kierująca Audi jechała chodnikiem pod prąd. Nie chciała stać w długim korku

4. WIDEO - Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym

5. Świnoujście. Niemiec zaparkował na plaży i postanowił się wykąpać

6. Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programu

Następny artykuł