BMW M3 Touring
Źródło: BMW Materiały Prasowe

To już oficjalne! Pierwsze BMW M3 w wersji Touring pojawi się już za dwa lata

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Sierpnia 2020

BMW M3 z nadwoziem Touring było marzeniem wielu entuzjastów. Niektórzy potrzebowali tego auta tak mocno, że nawet tworzyli własne nieoficjalne wersje. Zostanie wprowadzone na rynek tuż po M4 Cabrio, które planowane jest na przyszły rok. Oznacza to, że pierwsze M3 w wersji kombi (przepraszam, Touring) należy się spodziewać pod koniec 2022 r.

Według niemieckiego producenta, nowe BMW M3 Touring zostanie wprowadzone na rynek tuż po M4 Cabrio, które planowane jest na przyszły rok.

Oznacza to, że pierwsze M3 w wersji kombi (przepraszam, Touring) należy się spodziewać pod koniec 2022 r.

BMW - Całkowicie nowe M3 Sedan i M4 Coupé zostaną oficjalnie zaprezentowane we wrześniu.

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

„W Garching pod Monachium, siedzibie BMW M GmbH, trwają prace nad kolejnym spełnieniem marzeń: po raz pierwszy w historii BMW M GmbH, gamę modeli uzupełni BMW M3 Touring ”, podała firma w oświadczeniu.

Nowy M3 Touring jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, a pierwsze prototypy trafią na drogi publiczne do testów w najbliższych miesiącach. Ostatni raz widzieliśmy oficjalne M3 Touring w formie konceptu 20 lat temu - był to wariant oparty na E46 M3. Niestety model nigdy nie trafił do produkcji.

BMW M3 z nadwoziem Touring było marzeniem wielu entuzjastów. Niektórzy potrzebowali tego auta tak mocno, że nawet tworzyli własne nieoficjalne wersje.

Moc będzie oczywiście pochodzić z najnowszego, 3-litrowego sześciocylindrowego silnika rzędowego BMW M S58 z podwójnym turbodoładowaniem. Motor ten będzie generował 480 KM w wersji „podstawowej” i 503 KM (510 KM) w modelach Competition.

BMW M3 TouringBMW M3 Touring
BMW Materiały Prasowe

Wiemy, że M3 Sedan i M4 Coupé będą oferowane standardowo z napędem na tylne koła. Opcjonalnie będzie można doposażyć je w napęd na wszystkie koła xDrive.

BMW prezentując wersję M3 Touring, wypowiada wojnę Audi RS4 i Mercedes-AMG C63 Estate.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł