BMW M5 2001
Źródło: Park Place Ltd

Legendarne, 20-letnie BMW M5 może być twoje. Wyjątkowy egzemplarz trafił na aukcje

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Sierpnia 2020

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju marka BMW jest darzona wielkim szacunkiem, czasami wręcz ślepym uwielbieniem. Dla prawdziwych koneserów sztuki motoryzacyjnej mamy bardzo dobrą wiadomość. Na sprzedaż trafił wyjątkowy model tej marki. Mowa o BMW M5 z 2001 w bardzo rzadkim malowaniu Royal Red.

BMW M5 z 2001 trafiło na aukcję. Konkretny egzemplarz jest wyjątkowy. Na drogi wyjechało jedynie 8 takich samych.

BMW, marka, która wywołuje wiele skrajnych emocji. Wielu kocha ją nad życie, reszta wręcz nienawidzi. Mało jest osób, które obok samochodów rodem z Bawarii przechodzi obojętnie.

Podobnie jest z tym pewnym egzemplarzem. Mowa o wyjątkowym modelu M5 z 2001 roku, który niedawno został wystawiony na aukcję. Jest szczególny z kilku względów.

Wyjątkowe BMW M5 z 2001 rokuWyjątkowe BMW M5 z 2001 roku
fot. Park Place Ltd

Rzadki odcień Royal Red został zastosowany jedynie w 8 egzemplarzach. To konkretne auto trafiło na aukcję w amerykańskim stanie Waszyngton. Cena wywoławcza to niebagatelne 59 950 dolarów! W przeliczeniu na złotówki wynosi aż 226 złotych.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

Przebieg tego egzemplarza wynosi jedynie 32 574 kilometry. Można śmiało powiedzieć, że jest on stosunkowo niski.

Komis Park Place Ltd, który zajmuje się sprzedażą tego auta, podkreśla, że samochód od nowości miał jedynie 1 właściciela. Dodatkowo pojazd został wyposażony we wloty powietrza z włókna węglowego, wydech ze stali nierdzewnej i ochronną folię z przodu.

Wyjątkowe BMW M5 z 2001 roku
fot. Park Place Ltd

Samochód jest bogato wyposażony. Mowa o reflektorach ksenonowych, światłach do jazdy dziennej czy podgrzewanych lusterkach bocznych. Są też wycieraczki z czujnikiem deszczu i podgrzewane fotele z 16-kierunkową regulacją.

Pod maską tego cudeńka znajdziemy 5- litrowy wolnossący silnik V8 o niebagatelnej mocy 384 KM. Warto dodać, że moc przenoszona jest na tylne koła za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Zobacz także:

1. Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradą

2. Nadchodzi rewolucja związana z mandatami - zapowiada Ministerstwo Finansów

3. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

4. Policja się nie patyczkuje. Wakacyjny rekord zatrzymanych uprawnień. Jeszcze więcej kierowców straci swoje prawo jazdy

5. Kierowco, po wakacjach czekają cię zaostrzone badania techniczne. Wiele samochodów nie przejdzie przeglądu. Wzrosną również ceny?

Następny artykuł