BMW M5 CS
Źródło: Photo by BMW

Nadciąga najmocniejsze BMW w historii. Model M5 CS to prawdziwa bestia

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Stycznia 2021

Po kilku miesiącach gorączkowego oczekiwania, BMW przedstawiło wyczekiwany model M5 w najmocniejszej wersji CS. Patrząc na dostępne parametry, a także wygląd tego wyjątkowego pojazdu, śmiało można dojść do wniosku, że mamy do czynienia z prawdziwym potworem. Wiadomo, że ten limitowany pojazd bawarskiej marki, już wiosną trafi do salonów.

BMW przedstawiło nową M5. Wersja CS rozgrzeje do czerwoności każdego fana bawarskiej marki.

Wszyscy fani motoryzacji wstrzymali oddech. Po długim okresie oczekiwaniu, w końcu model M5 w wersji CS ujrzał światło dzienne. Na samym wstępie warto przedstawić parametry tej piękności, a są one naprawdę imponujące.

Nowe BMW M5 CS mierzy 5001 mm długości, 1903 mm szerokości i 1468 mm wysokości. Samochód wyróżniają w głównej mierze, wykończone na ekstrawagancki, złoto-brązowy kolor o nazwie „Frozen Deep Green metallic”, ramka atrapy chłodnicy, a także znaczki BMW M5 CS zarówno na grillu, skrzelach M, przednich błotnikach i klapie tylnej.

BMW M5 CS

Nowe BMW M5 CS wygląda obłędnie

Sedan został wyposażony w bardzo mocny silnik zapewniający imponujące osiągi. Mowa o 4,4 litrowej jednostce V8, generującej niebagatelną moc aż 635 KM! Bawarska marka informuje, że pojazd rozpędza się do 100 km/m jedynie w 3 sekundy. Jest to o 0,2 sekundy lepiej niż wersja M5 Competition.

W praktyce oznacza to jedno. Jest to najmocniejszy pojazd posiadający homologacje drogową w historii BMW M!

BMW M5 CS

Przerażające zderzenie dwóch ciężarówek na niemieckiej autostradzie. Zginął młody, polski kierowcaPrzerażające zderzenie dwóch ciężarówek na niemieckiej autostradzie. Zginął młody, polski kierowcaCzytaj dalej

Również aspekt wyposażenia jest niezwykle ciekawy. Standardowa opcja obejmuje 8-stopniową skrzynię M Steptronic z układem Drivelogic oraz napęd na wszystkie koła M xDrive.

BMW M5 CS zostało odchudzone o imponujące 70 kilogramów. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa sztucznego, które zostało dodatkowo wzmocnione włóknem węglowym. W tym przypadku zaczerpnięto inspiracje z samochodów wyczynowych, co bezpośrednio przełożyło się na tak imponujące osiągi nowej M5.

BMW M5 CS

Wnętrze BMW M5 CS

Wnętrze nowej M5 CS wygląda imponująco. Widać, że inżynierowie wykonali kawał dobrej roboty. Pojazd przeznaczony jest dla czterech osób, które podczas jazdy będą miały do dyspozycji ultra wygodne, kubełkowe fotele, wykonane częściowo z włókien węglowych.

Warto dodać, że zadbano o takie detale, jak podświetlane logo M5 w zagłówkach, które zdobi kontur legendarnego toru Nürburgring. Szczerze? Jesteśmy pod wielkim wrażeniem.

BMW nie opublikowało jeszcze oficjalnego cennika nowego M5 CS. Niemiecka marka obiecuje jednak, że nowy model pojawi się w salonach już wiosną.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł