ZDrogi.pl
BMW kierowca

policja.pl

Nietrzeźwy kierowca BMW pędził autostradą 248 km/h. Mogło dojść do wielkiej tragedii

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

BMW to marka samochodów, która rozbudza wyobraźnie wielu kierowców. Czasami jednak działa zbyt skutecznie i radykalnie, przegrzewając ich zwoje mózgowe. Pewien kierowca postanowił pędzić autostradą aż 248 km/h. Był pod wpływem środków odurzających oraz al

Nietrzeźwy 23-latek szalał po autostradzie swoim BMW. Pędził 248 km/h będąc pod wpływem środków odurzających. Mogło dojść do wielkiej tragedii.

 Głupota, brawura, nadmierna prędkość oraz alkohol. To główne czynniki, które odpowiadają za tragiczne wypadki na polskich drogach. Czasami wszystko się ze sobą łączy, wówczas mamy do czynienia z prawdziwym piratem drogowym, który nie powinien wsiadać za kółko.

Policjanci z znanej grupy SPEED, dokonali niezwykłego zatrzymania, skutecznie eliminując z ruchu drogowego kolejnego pirata drogowego. Do złapania 23-letniego mężczyzny doszło w niedzielę 22 listopada w godzinach porannych. 

Młody kierowca pędził łańcuckim odcinkiem autostrady A4, mając na liczniku blisko 250 km/h. W takiej sytuacji policja musiała odpowiednio zareagować. 

Mężczyzna jadący osobowym BWM wzbudził zainteresowanie mundurowych, ponieważ gnał z ogromną prędkością, oraz podczas wyprzedzania nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. W wyniku jego głupoty i skrajnej nieodpowiedzialności mogło dojść do prawdziwej tragedii.

Okazało się, że za kierownicą siedział młody, 23-letni Oprócz niego w pojeździe znajdowali się dwaj pasażerowie. Widać było, że wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. 

Badanie alkomatem jasno wykazało, że młody kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Miał on bowiem aż 2 promile alkoholu we krwi. 

Funkcjonariusze zbadali mężczyznę na obecność środków odurzających. Jak się potem okazało, pirat drogowy prowadził również pod wpływem narkotyków. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu również krew do badań na zwartość alkoholu i środków odurzających. Oczywiście stracił również swoje prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >