BMW zatrzymano do kontroli drogowej
Źródło: Materiały Policyjne

Włocławek. BMW ujawniło mroczny sekret w trakcie kontroli drogowej

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Grudnia 2020

BMW przykuło uwagę funkcjonariusza. Kierujący pojazdem nerwowo zareagował na widok radiowozu - okazało się, że miał ku temu powody. W jego aucie znaleziono mnóstwo pieniędzy w monetach 1 i 2 zł oraz 4 g środków odurzających.

Włocławscy policjanci zatrzymali 28-latka. W trakcie kontroli drogowej okazałosię, że miał w pojeździe ponad 4 gramy amfetaminy oraz karton z monetami o nominale 1 i 2 złote.

Dalsze czynności pozwoliły wytypować i ustalić dwóch kolejnych podejrzanych w wieku 28- i 29-lat. Mężczyźni zostali zatrzymali. Jak się okazało, cała trójka ma koncie kilkanaście włamań do kasetek z monetami na terenie myjni samoobsługowych.
Za popełnione w recydywie przestępstwa mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc (19 grudnia), gdy policjanci postanowili skontrolować poruszające nadjeżdżające BMW. Powodem była nerwowa reakcja kierowcy na widok radiowozu.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

BMW zatrzymano do kontroli drogowej. Okazało się, że jechali nim złodzieje

W czasie sprawdzania pojazdu wszystko się wyjaśniło. Funkcjonariusze znaleźli woreczek z białą substancją, która po badaniu okazała się amfetaminą - w opakowaniu znajdowało się jej 4 gramy.

28-latek trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut związany z posiadaniem zabronionych środków odurzających.

- Najbardziej zainteresował włocławskich kryminalnych karton z monetami o nominale 1 i 2 złote znaleziony w kontrolowanym bmw. Funkcjonariusze szybko połączyli grudniowe zgłoszenia o włamaniach na terenie miasta i powiatu do kasetek z monetami umieszczonych w urządzeniach myjni samoobsługowych - poinformował naszą redakcję st. sierż Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Przeprowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania na terenie Włocławka w poniedziałek (21 grudnia) 28-latka z województwa pomorskiego oraz dwóch mężczyzn w wieku 28- i 39-lat z województwa warmińsko-mazurskiego. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy pracują nad ustaleniem udziału każdego z nich w popełnianych włamaniach.

- Przeprowadzone czynności pozwoliły przedstawić zatrzymanym zarzuty wspólnie dokonanych przestępstw w recydywie na terenie miasta i powiatu, związane z włamaniami do myjni. 39-latek ma „na swoim koncie” 17 takich czynów, natomiast 28-latkowie po 18. Policjanci dalej pracują nad sprawą i nie wykluczone, że przestępcy usłyszą kolejne zarzuty włamań do myjni na terenie innych powiatów naszego województwa oraz ościennych województw - informuje st. sierż. Tomaszewski.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Recydywistom za włamania może grozić do 15 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł