BMW przekroczyło prędkość niemal trzykrotnie. Za kierownicą 22-latek
Źródło: Materiały Policyjne

22-latek w BMW trzykrotnie przekroczył prędkość i uciekał przed policją

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Grudnia 2020

BMW prowadzone przez 22-letniego kierowcę przekroczyło prędkość niemal trzykrotnie. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli, ale ten postanowił uciec. W trakcie pościgu popełnił wiele wykroczeń drogowych, za które ostatecznie będzie musiał odpowiedzieć. Za niezatrzymanie się na wezwanie policjantów grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierowca BMW został zatrzymany przez otwockich policjantów, po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął im uciekać. 22-latek niemal trzykrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z drogówki w trakcie patrolu gminy Sobienie-Jeziory zostali nagle wyprzedzeni przez BMW. Mundurowi natychmiast pojechali za nim, aby zmierzyć jego prędkość. Pomiar wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym jedzie prawie trzykrotnie więcej niż dopuszczalnie.

Zobacz także: Uwaga, złodzieje podają się za bank. Pieniądze znikają z mgnieniu oka

Policjanci uruchomili sygnały świetlno-dźwiękowe i postanowili zatrzymać kierowcę BMW. 22-latek, który siedział za kierownicą, nie zamierzał zjechać na pobocze - wcisnął pedał gazu i rozpoczął ucieczkę. Młody kierowca, aby zgubić policyjny radiowóz, kluczył okolicznymi drogami i - jak twierdzą policjanci - łamał przy tym przepisy drogowe.

W trakcie ucieczki pędził z prędkością znacznie większą niż dopuszczalna, przekraczał linię podwójnie ciągłą podczas wyprzedzania innych pojazdów oraz jechał bez włączonych świateł.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

W pewnym momencie uciekinier nagle zatrzymał się na jednej z posesji w Osiecku, wysiadł z auta i pobiegł do domu. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 22-latek pożegnał się z prawem jazdy i trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty oraz został pociągnięty do odpowiedzialności za wszystkie wykroczenia drogowe popełnione podczas pościgu.

Zobacz także: W niedzielę Polacy wyjdą na ulice. Cierpliwość wyczerpana

Przypomnijmy, że zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego:
kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Należy pamiętać, że do zarzutów dołączą jeszcze mandaty. 22-latek prędko nie wsiądzie za kierownicę i długo będzie odczuwał konsekwencje swojego zachowania.

Policja w komunikacie dotyczącym zatrzymania młodego kierowcy zaapelowała o rozwagę, ponieważ brawurowa jazda może nieść za sobą surowe konsekwencje.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł