Autostrady - Nowy odcinek A1
Źródło: Street View

GDDKiA zmienia oznakowanie dróg krajowych. Lepiej się nie pomyl

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Sierpnia 2020

Autostrady - A1 wydłużona o 33 km. Nowy odcinek oddano do użytku na początku sierpnia 2020 roku. W związku z tym zmieni się oznaczenie dawnej dotychczasowego fragmentu A1 od Częstochowy do Podwarpia. Odcinek ten od teraz będzie drogą krajową nr 91 i będzie alternatywą dla przejazdu autostradą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddaje do użytku kolejne odcinki autostrad i dróg ekspresowych, wskutek czego nastąpi zmiana oznakowania wielu dróg krajowych. Niektóre przestaną pełnić dotychczasową funkcję.

Może to wprowadzić spore zamieszanie w ich oznakowaniu. Większość z dróg utrzyma swój status, ale ruch zostanie z nich przekierowany na nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad.

Autostrady - A1 wydłużona o 33 km. Nowy odcinek oddano do użytku na początku sierpnia 2020 roku.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

Najwięcej problemów dotyczyć będzie nowego odcinka autostrady A1 od Częstochowy do Pyrzowic. Została ona przedłużona o 33 km, nowy fragment oddano do użytku na początku sierpnia 2020 roku.

W związku z tym zmieni się oznaczenie dawnej dotychczasowego fragmentu A1 od Częstochowy do Podwarpia. Odcinek ten od teraz będzie drogą krajową nr 91 i będzie alternatywą dla przejazdu autostradą.

Autostrady - Odcinek od Częstochowy do Podwarpia utraci swój status. Od teraz jest on Drogą Krajową nr 91.

W związku z oddaniem do użytkowania odcinka drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań-Wronczyn również zmienią się oznaczenia. Zakończono budowę nowego węzła Poznań Zachód, który połączy trzy drogi szybkiego ruchu: A2, S5 i S11

Ponadto uregulowano przebieg DK 7 w Krakowie oraz dróg numer DK19 w Rzeszowie i DK61 w Suwałkach. Dotychczasowy fragment drogi krajowej nr 82 w Lublinie stracił swój status, teraz zaczyna się od węzła drogowego Lublin Tatary.

Status drogi krajowej utraciła również DK98 we Wrocławiu.

Wprowadzono zmiany w oznakowaniu dróg nr 47, 53 i 55. Wynika to z oddania do użytkowania nowych odcinków tych dróg.

Warto zapoznać się ze zmianami, jeśli dotyczą naszej okolicy. Ponadto, jeśli wybieramy się, np. na urlop - rozsądnie będzie zaktualizować mapy w nawigacji.

Zobacz także:

1. Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienie
2. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie
3. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?
4. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta
5. Prawdziwy dramat - Ucierpiał transport życiodajnego płynu
6. Wideo - Łamał przepisy walcząc o życie. Wszystkiemu winna osa

Następny artykuł