Autostrada w Polsce
Źródło: GDDKiA

Polska będzie mieć najnowocześniejsze autostrady w Europie? Na horyzoncie gigantyczne inwestycje

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Sierpnia 2020

Autostrady w naszym kraju to niezwykle intrygująca kwestia. O jakości polskich dróg można pisać bardzo dużo, jeszcze więcej powiedzieć. Sieć dróg szybkiego ruchu w naszym kraju stoi na dobrym poziomie i jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na zwykłych krajówkach. Wkrótce sytuacja ma ulec drastycznej zmianie. Oczywiście na lepsze

Autostrady w naszym kraju najnowocześniejsze w Europie? Gigantyczne inwestycje zapowiedziane przez Ministerstwo Infrastruktury. W drodze 9 inwestycji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła, że wkrótce dojdzie do realizacji dziewięciu istotnych inwestycji, które polepszą jakość dróg krajowych. Na ten cel zaplanowano wydać niebagatelną sumę 500 milionów złotych.

Prace mają być prowadzone w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, lubuskim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, śląskim i warmińsko–mazurskim.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Upadł na asfalt przy prawie 200 km/h. Motocyklista miał na sobie jedynie klapki i spodenkiWideo - Dramatyczny wypadek. Upadł na asfalt przy prawie 200 km/h. Motocyklista miał na sobie jedynie klapki i spodenkiCzytaj dalej

Wśród głównych założeń oraz zadań, które czekają drogowców będzie,rozbudowa wybranych odcinków dróg, naprawa nawierzchni oraz odpowiednie odwodnienie tras. Głównym celem podjętych zadań ma być jednak poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Wiadomo, że odpowiednio przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną nowe chodniki, a także ulepszona zostanie sygnalizacja świetlna.

Zobacz także:

1. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie

2. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta

3. Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienie

4. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW

5. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Według analiz, polskie drogi pod względem jakości nawierzchni są ulokowane na 20 pozycji w całej Unii Europejskiej. Według raportu GDDKiA aż 37 proc. dróg w Polsce znajduje się w niezadowalającym lub złym stanie. Stan 14 proc. określono jako krytyczny.

Następny artykuł