ZDrogi.pl
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Beata Zawadzka/East News

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

W niedzielę 12 grudnia Legia Warszawa przegrała kolejny już mecz (trzeci z rzędu, dwunasty w tym sezonie) i znalazła się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Jak donosi portal Goniec.pl, powołując się na Interię, fani stołecznego klubu byli wyjątkowo „niezadowoleni” z postawy piłkarzy.

Grupa pseudokibiców wdarła się do autokaru sportowców i dobitnie wyraziła swój brak aprobaty dla postawy legionistów.

Warto przy okazji podkreślić, że stołeczny klub w tym sezonie zagrał szesnaście spotkań, z czego 12 przegrał i zaledwie cztery wygrał. Jeszcze kilka godzin po zakończeniu meczu atmosfera przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie była gorąca. Temperaturę podnoszą spekulacje, jakoby trener Legii Warszawa miał zrezygnować z pełnienia funkcji.

W niedzielę Legia Warszawa przegrała dwunasty mecz w lidze, ulegając na własnym stadionie Wiśle Płock (0-1). Słaby wynik przełożył się na równie słabe miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy - obecnie Legia Warszawa plasuje się na ostatnim miejscu.

Najbogatszemu klubowi w Polsce grozi spadek do niższej ligi. To tym bardziej bolesne, że Legia jest jedynym klubem, który po II wojnie światowej nie zaliczył spadku.

Porażka zdenerwowała kibiców, którzy oglądali mecz na żywo. Z ustaleń Interii wynika, że tuż po spotkaniu miało dojść do groźnego zdarzenia. Warszawscy kibice pojechali autokarem za piłkarzami Legii Warszawa.

W pewnej chwili weszli do środka, chcąc wymierzyć zawodnikom „sprawiedliwość". W starciu miało ucierpieć kilku piłkarzy. Napastnicy mieli uderzyć m.in. Mahira Emreliego i Luquinhasa.

Warszawska policja potwierdziła, że dostała wezwanie w sprawie zdarzenia, do którego miało dojść w pobliżu Legia Training Center w Książenicach.

„O godz. 19:45 w Książenicach pod ośrodkiem Legii zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, które uniemożliwiły wjazd na teren ośrodka autokaru z piłkarzami. Na widok policjantów KSP osoby się rozbiegły. Na tę chwilę brak jest informacji wskazujących na użycie siły wobec piłkarzy” - przekazano za pośrednictwem Twittera.

FSO Ogar/Marek BAZAK/East News
FSO Ogar/Marek BAZAK/East News
FSO 1300 Coupe / Młody Technik 11/1974, s.4
Fabryka Samochodów Osobowych 1951-1976, Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1976

Najciekawsze auta z PRL, które nigdy nie weszły do produkcji - Galeria

Oto subiektywna lista najciekawszych pojazdów, które zaprojektowano w czasach PRL... a które nigdy nie trafiły do seryjnej produkcji. Niektóre mogły być prawdziwymi hitami.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: rp.pl/goniec.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >