ZDrogi.pl
Kobieta wybiła się z nasypu. Przeleciała około 20 metrów. To cud, że przeżyla

YouTube: ViralHog

Auto osobowe poszybowało niczym w hollywoodzkim filmie - WIdeo

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do okropnie wyglądającego wypadku doszło Yube City (Kalifornia, USA) 14 lipca. Zdarzenie zarejestrowała kamerka samochodowa przejeżdżającego w pobliżu pojazdu. Na nagraniu widać, jak auto osobowe wybija się z nasypu i szybuje przynajmniej przez kilkanaście metrów.

Jak czytamy w opisie nagrania - Podczas jazdy wczesnym rankiem z domu naszej córki, moja żona i ja nie mogliśmy zdecydować się, czy pojechać na śniadanie, czy z powrotem do naszego domu.

Dyskutowaliśmy przez około minutę i postanowiliśmy wrócić do domu, właśnie wspomniałem, że muszę umyć ciężarówkę i patrzyłem na moją żonę, na której twarzy nagle pojawiło się przerażenie. Spojrzałem w lewo i nacisnąłem hamulce, ponieważ wyglądało na to, że zaraz zderzymy się z samochodem, który dosłownie leciał w powietrzu. Za nim ciągnęło się coś, co wyglądało jak ogon komety. Nie zdawałem sobie sprawy, co to naprawdę jest, dopóki nie zatrzymało się na dachu zaledwie 26 stóp (około 8 metrów, przyp. red.) przede mną i moją rodziną w ciężarówce.

Chwilę później krzyknął nasz 11-latek. Przez dwa lub trzy dni żona bała się, że spotka nas taka sama sytuacja. Kazałem żonie zadzwonić pod numer 911 i zobaczyłem, że silnik w rozbitym aucie się pali, podbiegłem do samochodu od strony kierowcy i próbowałem otworzyć drzwi. Potem wróciłem do ciężarówki po dużą butelkę wody i szybko ugasiłem rozprzestrzeniający się pożar. Potem podszedłem do strony pasażera i spróbowałem otworzyć drzwi. Wtedy usłyszałem jęk z wnętrza samochodu.

Trudno było cokolwiek zobaczyć, ponieważ dach znajdował się na oparciach siedzeń. Zapytałem tę osobę, ile osób było w pojeździe, a ona odpowiedziała: „Jedna, tylko jedna”. Byłem zdumiony i zapytałem, czy może poruszać nogami. Nagle zobaczyłem, że kobieta próbuje się wydostać z miejsca. Powiedziałem „stop! Nie ruszaj się. Pomoc jest w drodze”.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Adam Kornacki

Adam Kornacki rywalizuje z influencerami. Rusza „Super Jazda”!

CZYTAJ DALEJ

To niesamowite, że kobieta przeżyła ten okropny wypadek

Cały wypadek przypominał scenę żywcem wyjętą z jakiegoś hollywoodzkiego filmu. Gdy samochód autora nagrania zbliża się do zakrętu drogi, nagle z prawej strony widać wybijające się w powietrze auto. Pojazd ląduje kilkanaście metrów dalej, tuż przed autem, z którego pochodzi wideo.

Z materiału wynika, że niemal cały impet uderzenia przyjął na siebie przód pojazdu, który po „wylądowaniu” przewrócił się na dach. Co najbardziej zaskakujące, kierująca autem kobieta przeżyła. Doznała jedynie lekkich obrażeń.

Jak podają lokalne służby, kobieta poruszała się autem z prędkością 80-100 mil na godzinę (130-160 km/h) na drodze z ograniczeniem do 25 mil na godzinę (40 km/h).

Nagranie udostępniamy poniżej:

Najciekawsze auta z PRL, które nigdy nie weszły do produkcji - Galeria

Slajd 1 z 12

FSO Ogar/Marek BAZAK/East News

FSO Ogar

Nie była to jednak w pełni nowa konstrukcja, a samochód bazujący na Fiacie 125p. Zarówno podwozie jak i 82-konny motor zostały bez zmian przeniesione z Dużego Fiata, nadwozie wykonane z żywicy epoksydowej i włókna szklanego było jednak zupełnie nową koncepcją Cezarego Nawrota. Niestety z powodu mało uniwersalnego nadwozia, ograniczeń finansowych i logistycznych oraz zaawansowanych prac nad Polonezem auto nigdy nie trafiło do produkcji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: carscoops.com

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Jechali na pogrzeb. Sami zginęli w koszmarnych okolicznościach na trasie S3

Czytaj więcej >

Na drogach

Ciągnik rolniczy zmiażdżył osobówkę jak puszkę. Nie żyje młody kierowca

Czytaj więcej >

Na drogach

Pirat w passacie wyprzedzał na ,,trzeciego". W ekspresowym tempie stracił prawo jazdy - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Śmierć spotkała go podczas tankowania. Zmiażdżyła go rozpędzona osobówka - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Samochód zaczął płonąć w trakcie jazdy. Policjanci bez wahania wkroczyli do akcji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Dostarczył przesyłkę pod same drzwi. To, co zrobił później, jest wstrząsające - Wideo

Czytaj więcej >