Aurus Komendant
Źródło: Aurus rysunki patentowe

Aurus Komendant – oto luksusowy SUV z Rosji. Będzie walczyć z Rollsem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
20 Sierpnia 2020

Aurus Komendant będzie musiał walczyć o klienta z takimi autami jak Rolls-Royce Cullinan czy Bentley Bentayga. Rozpoczęcie produkcji SUV-a planowane jest na 2022 rok. Pod maską znajdziemy hybrydę z silnikiem V8 biturbo o pojemności 4,4 litra, która będzie generować niemal 600 KM mocy i 800 Nm momentu obrotowego. Napęd trafi na wszystkie koła poprzez dziewięciostopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Rosyjska marka Aurus szykuje się do premiery swojego następnego (drugiego już) modelu. Po sedanie Senat, który pełni również funkcję limuzyny prezydenckiej, przyszedł czas na zapowiadanego od dawna SUV-a. Przed Państwem Aurus Komendant!

W 2019 r. Rosjanie postanowili pokazać reszcie świata, że Rosjanie nie gęsi i swego Rollsa mają - podczas salonu w Genewie zaprezentowali oficjalnie swoją flagową limuzynę.

Aurus Komendant rzuci wyzwanie Rolls-Royce'owi Cullinan i Bentleyowi Bentayga.

Aurus KomendantAurus Komendant
Aurus rysunki patentowe

Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzieniaMężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzieniaCzytaj dalej

Od 2021 roku planowane jest rozpoczęcie seryjnej produkcji w zakładach w Jełabudze, w Tatarstanie.

Aurus jednak ma apetyt na coś więcej niż wyprodukowanie pojedynczych egzemplarzy auta. Marka planuje prawdziwą rynkową ekspansję. W rosyjskim urzędzie patentowym pojawiły się właśnie szkice techniczne kolejnego modelu marki. Chodzi konkretnie o SUV-a, który nazywać się będzie Komendant. W sieci pojawiają się nawet zdjęcia zamaskowanego auta, co świadczy, że przechodzi on aktualnie intensywne testy drogowe.

Aurus KomendantAurus Komendant
Aurus rysunki patentowe

Auto będzie spokrewnione ze znanym już modelem Senat. Dzielić będą platformę oraz układ napędowy. Pod maską Komendanta znajdziemy zatem hybrydę z silnikiem V8 biturbo o pojemności 4,4 litra, która będzie generować niemal 600 KM mocy i 800 Nm momentu obrotowego. Napęd trafi na wszystkie koła poprzez dziewięciostopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Aurus Komendant będzie musiał walczyć o klienta z takimi autami jak Rolls-Royce Cullinan czy Bentley Bentayga. Rozpoczęcie produkcji SUV-a planowane jest na 2022 rok.

W planach jest także van Arsenal, który bez kamuflażu można spotkać już na moskiewskich ulicach. Ten model ma być ultraluksusowym minibusem, który w zasadzie nie będzie mieć konkurencji (w ostateczności Mercedes V, ale ten ma roboczy rodowód, więc mocno odstaje "prestiżem" od rosyjskiego produktu).

Aurus KomendantAurus Komendant
Aurus rysunki patentowe

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
2. Ogromna tragedia na S8. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wprawiają w osłupienie
3. Jeden z najpopularniejszych w Polsce mandatów drogowych zostanie zniesiony. To koniec kar, kierowcy świętują
4. Przejechała egzaminatora w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Czeka ją surowa kara
5. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
6. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”

Następny artykuł