Audi - kontrowersyjna reklama
Źródło: Twitter: AudiOfficial

Przekroczono granice absurdu? Ta reklama Audi podobno była zbyt prowokująca

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
5 Sierpnia 2020

Audi skapitulowało i opublikowało przeprosiny już w poniedziałek 3 sierpnia. Jak donosi BBC, producent samochodów opisał reklamę jako „błąd” i „szczerze przeprasza”. Oburzenie pojawiło się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak reklama promująca Volkswagena Golfa we Francji została uznana za rasistowską.

Ostatnio koncern Volkswagen nie ma szczęścia do reklam. Jakiś czas temu musiał oficjalnie przepraszać za spot dotyczący nowego Golfa, który został uznany za rasistowski.
Dziś kolejna reklama znajduje się pod ostrzałem, ponieważ krytycy sugerują, że Audi w jednej ze swoich promocji seksualizowało małą dziewczynkę.

Audi w tweecie zamieściło również, według niektórych dwuznaczny, tekst - „Niech twoje serce bije szybciej - pod każdym względem”.

Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?Czytaj dalej

Chociaż reklama wydaje się dość nieszkodliwa, wywołała prawdziwą burzę w internecie, ponieważ niektórzy użytkownicy uznali ją za dwuznaczną seksualnie.

Inni bronili reklamy, argumentując, że „Każdy, kto widzi falliczny symbol w bananie w dłoni dziecka, zdecydowanie powinien udać się do psychiatry”.

Niektórzy użytkownicy skarżyli się również, że przedstawia dziecko w niebezpieczeństwie, ponieważ dziewczynka tuż przed maską auta mogłaby zostać niezauważona przez kierowcę.
Nam by to nie przyszło nawet do głowy...

Audi skapitulowało i opublikowało przeprosiny już w poniedziałek 3 sierpnia.

W serii tweetów firma napisała: „Słyszymy Cię i powiedzmy sobie wprost: dbamy o dzieci”.
Firma stwierdziła, że ​​RS4 Avant to samochód rodzinny i dlatego w kampanii reklamowej prezentuje różnych członków rodziny.

Audi usunęło kontrowersyjny wpis - Jak donosi BBC, producent samochodów opisał reklamę jako „błąd” i „szczerze przeprasza”.

Marka obiecała również przeprowadzenie wewnętrznej kontroli, aby zobaczyć, jak powstawała kampania i czy „mechanizmy kontrolne zawiodły w tym przypadku”.

Oburzenie pojawiło się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak reklama promująca Volkswagena Golfa we Francji została uznana za rasistowską.

W tamtym spocie biała ręka traktowała czarnoskórego człowieka jak marionetkę i ostatecznie skierowała go do restauracji o nazwie „Petit Colon”, co oznacza „Mały kolonista”. Jakby tego było mało, slogan „Der Neue Golf” powoli blakł w taki sposób, że przez moment widzieliśmy napis „neger”, który jest „niemieckim odpowiednikiem słowa n” - które jest powszechnie uważane za obraźliwe określenie wobec czarnoskórych.

Audi - Kontrowersyjna reklamaAudi - Kontrowersyjna reklama
Twitter: AudiOfficial

Zobacz także:

1. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge
2. Dostawczak zgnieciony jak puszka. Koszmarny wypadek w miejscowości Grodziec
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Rekordowo pijany kierowca dosłownie zmiótł z powierzchni betonowy płot
4. Tragiczny wypadek. Osobówka z ogromną siłą wbiła się w tył kombajnu rolniczego. Zginęły dwie osoby
5. Wideo - Starszy pan został bardzo brutalnie wyrzucony z autobusu. Palił papierosa w komunikacji miejskiej
6. 13-latek był prześladowany przez rówieśników. Na pomoc przyszedł mu gang motocyklistów

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł