Audi zniszczone podczas wybuchu w Bejrucie
Źródło: Auto Josh

Wideo - Przerażający widok. Kilkaset nowych Audi zniszczonych po wybuchu w Bejrucie

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Sierpnia 2020

Audi znacząco odczuje skutki wielkiego wybuchu w Libanie. Wtorkowa eksplozja w stolicy kraju, Bejrucie zszokowała cały świat. Setki osób zginęło, tysiące zostało rannych. Władze miasta rozpoczęły szacowanie strat. Ich pierwsze wyliczenia są szokujące.

Audi odniosło znaczące straty. Kilkaset nowych egzemplarzy kompletnie zniszczonych po wybuchu w Bejrucie.

Ogromna tragedia, jaka miała miejsce w Bejrucie, wstrząsnęła światową opinią publiczną. Katastrofa miała miejsce we wtorek 4 sierpnia. W porcie doszło do gigantycznej eksplozji składu saletry amonowej. Kilka tygodni wcześniej została przejęta przez lokalne służby.

Wybuch miał taką siłę, że był odczuwalny w oddalonym o 240 km Cyprze. W wyniku tej tragedii zginęło 145 osób, natomiast tysiące zostało rannych.

Smutnym obrazkiem, który można zobaczyć, są zdjęcia oraz filmiki przedstawiające zniszczone pojazdy. Ofiarami eksplozji zostały także samochody. Następstwem eksplozji zostało 600 nowych egzemplarzy Audi, które były zaparkowane w bezpośrednim otoczeniu portu.

Mandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieMandat za korzystanie z wideorejestratora. W skrajnej sytuacji grozi nam nawet więzienieCzytaj dalej

Fala uderzeniowa miała tak ogromną moc, że wybiła szyby oraz znacząco uszkodziła karoserię samochodów. Część z nich została zasypana gruzem z pobliskich budynków.

Nie wiadomo dokładnie jaki los czeka uszkodzone pojazdy. Można się natomiast spodziewać, że część z nich zostanie naprawiona i trafi do sprzedaży.

Zobacz także:

1. Przerażający wypadek. Osobowy Volkswagen dosłownie wbił się w ciężarówkę. Zginęła młoda kobieta

2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

3. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie

4. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW

5. Policja się nie patyczkuje. Wakacyjny rekord zatrzymanych uprawnień. Jeszcze więcej kierowców straci swoje prawo jazdy

Następny artykuł