Audi RS3
Źródło: Youtube

Przerażające nagranie. Stracili hamulce w płonącym Audi RS3 przy 240 km/h. O krok od wielkiej tragedii

Piotr DutkaPiotr Dutka
31 Sierpnia 2020

Audi RS3 z 1000 konnym silnikiem jest prawdziwą bestią. Ściganie się takim sprzętem po drogach publicznych nie jest zbyt dobrym pomysłem. Ten przykład udowadnia, że próby testowania swoich pojazdów do granic możliwości nie zawsze wychodzi nam na dobre. Audi straciło hamulce i stanęło w płomieniach.

Audi RS3 straciło swoje hamulce i stanęło w płomieniach. To nagranie może przerażać.


Co robić, gdy stracimy hamulce w naszej 1000 konnej bestii? Dodatkowo, gdy jedziemy przeszło 240 km/h? Jedno jest pewne. Nie jest dobrze i jedynie cud lub boska interwencja mogą nas uratować przed prawdziwą katastrofą.

Jeden z kanałów na Youtubie przedstawia taką sytuację. Początek wydaje się niewinny, jednak w miarę upływu czasu, filmik się rozkręca. Na początku widzimy, jak Audi ściga się z McLarenem 720S na ciemnej autostradzie. Na klipie pojawia się także 1250-konny Nissan GT-R.

Wideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowymWideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowymCzytaj dalej

Sytuacja staje się bardzo niebezpieczna, kiedy zarówno kierowca, jak i kamerzysta zdają sobie sprawę z tego, że pojazd dosłownie wybuch przy 240 km/h. Coś zaczęło się również palić.

Silnik gaśnie niemal natychmiast, a panowie wciąż podróżują z prędkością około 200 km/h. W tym momencie zawodzą również hamulce. Nie dość, że pojazd zaczyna płonąć, wysiadły również hamulce.

Wkrótce panowie postanowili wyhamować pojazd… nogami. Otworzyli drzwi i spróbowali swoich sił, jednak na nic się to zdało. Dramatyczna walka trwała długie 3 minuty.

Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragediiPrzerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragediiCzytaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymali pojazd w samą porę. Niecałe 30 sekund później spod maski wybuchł potężny ogień, który pochłonął cały przód.

W opisie filmu czytamy, że pożar został spowodowany przez odłączony przewód hamulcowy. Płyn trysnął na rozgrzane hamulce i zapalił się. Na całe szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Zobacz także:

1. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

2. Wideo - Przerażający wypadek. Daewoo Matiz z impetem wbił się w osobowego opla. Ucierpiał również rowerzystaPiotr Dutka

3. Wideo - Koszmarny wypadek w warsztacie. Nie chciałbyś, żeby Ci fachowcy naprawiali twój samochód

4. Nieprzewidywalne skutki złego parkowania. Strażnicy przecierali oczy ze zdumienia

5. Kierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandaty

Następny artykuł