Audi Formuła 1
Źródło: Formula 1

Audi nie wejdzie do Formuły 1. Niemiecka marka zdementowała medialne doniesienia

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lutego 2021

Audi zdementowało medialne doniesienia, mówiące o tym, że koncern miałby dołączyć do Formuły 1. Według wielu informatorów, niemiecki koncern miał dołączyć do stawi od sezonu 2025. Wiadomo, że nic takiego nie będzie mieć miejsca.

Audi zdementowało plotki łączące koncern z Formuła 1. Niemcy mieliby dostarczać silniki dla zespołu Red Bulla.

W ostatnim czasie wiele osób informowało o ewentualnym dołączeniu Audi do Formuły 1. Wszystkie źródła wskazywały, że marka z Ingolstadt miałaby dostarczać silnik dla ekipy Red Bulla.

Niemiecka firma oficjalnie odcięła się od wszelkich plotek i przekazała, że nie jest zainteresowana dołączeniem w szeregi Królowej Motorsportu.

Informacje dotyczące nowych silników hybrydowych znacząco podsycił Stefano Domenicali, nowy CEO Formuły 1. Włoch, który w przeszłości był prezesem Lamborghini, czyli innej znanej marki spod szyldu Volkswagena.

- Formuła 1 stanie się jeszcze bardziej hybrydowa -miał powiedzieć Domenicali w rozmowie z dziennikarzem włoskiego ,,Il Giornale". Warto podkreślić, że nowoczesne jednostki dołączą do Formuły 1 w 2025 roku. Będą zarówno tańsze, jak i prostsze w budowie. Wszystko po to by skutecznie zachęcić nowych producentów do dołączenia do stawki.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

- Nowy silnik pozwoli dużym producentom na dalsze rozwijanie technologii, która moim zdaniem ma przed sobą wspaniałą przyszłość. To wszystko będzie częścią rozmów, jakie rozpoczęliśmy na temat jednostek napędowych z obecnymi producentami, ale też nowymi. Chcemy przyciągnąć dużych graczy do F1 - dodał Domenicali.

Wiele wskazywało na to, że niemiecka firma miała od roku 2025 dostarczać silniki Red Bull Racing, a także siostrzanej ekipie Alpha Tauri. Wszystko jednak uległo diametralnej zmianie.

W rozmowie z niemiecką telewizją RTL, jeden z przedstawicieli firmy odciął się od wszelkich plotek. Poinformował również, że takie przekazy pojawiają się od niemal dekady, a i tak Audi nie wyraża zainteresowania dołączenia do elity Motorsportu.

- W tej chwili nie mamy do czynienia z F1. Mamy naszą strategię działania w motorsporcie na najbliższe 10 lat i nie obejmuje ona F1 - przekazał rzecznik prasowy Audi.

W kontekście zespołu Red Bulla, wiadomo że zapewnił on sobie silniki na sezony 2022-2024 w F1. W poniedziałek "czerwone byki" ogłosiły zawarcie umowy z Hondą. Są to niezwykle dobre korzystne informacje dla ekipy z Milton Keynes.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł