Audi RS6 - opona wybuchła w trakcie jazdy
Źródło: YouTube: Hi_5

Polski YouTuber przeżył chwile grozy - mogło dojść do tragedii. Wszystko zostało nagrane

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Grudnia 2020

Audi RS6 generacji C7 to jedno z najbardziej niepozornych aut świata. Choć wygląd sugeruje dobre osiągi - to te przekraczają najśmielsze oczekiwania. Audi w „kombi” może śmiało konkurować z superautami. 560 KM, 700 Nm i przyspieszenie do setki w czasie poniżej 4 sekund zostawia w tyle wiele aut czysto sportowych.

Polski YouTuber z kanału „Hi_5” znany jako Buczooo przeżył chwile grozy za kierownicą Audi RS6. W trakcie jazdy obwodnicą Gorzowa Wielkopolskiego autem o mocy 560 KM doszło do zaskakującej sytuacji. Kiedy rasowe kombi nabrało dużej prędkości, lewa przednia opona wybuchła, wyrządzając ogromne szkody. Na szczęście YouTuber zachował spokój i opanował sytuację. Mogło dojść do prawdziwej tragedii.

Do groźnej sytuacji doszło na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie), kiedy YouTuber z kanału Hi_5, znany pod pseudonimem Buczooo, usiadł za kierownicą potężnego Audi RS6 Avant (generacji C7). Samochód pochodził z wypożyczalni. Podczas próby przyśpieszenia, z lewego nadkola zaczęły wydobywać się niepokojące dźwięki, które jednak nie skłoniły mężczyzny do przerwania jazdy.

Zobacz także: Uwaga, złodzieje podają się za bank. Pieniądze znikają z mgnieniu oka

W pewnej chwili na nagraniu słychać głośny huk. Chwilę później widzimy, jak siła eksplozji wyrzuca kawałki gumy, fragmenty przedniego zderzaka oraz odrywa lusterko boczne. Na szczęście kierowca nie spanikował i stopniowo wytracał prędkość, aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Szybko okazało się, że ucierpiała również chłodnica i felga, na której znajdowała się felerna opona.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

"Typowa, normalna sytuacja, ja nie jestem winny ani nikogo nie obwiniam, nikt nie jest winny! Nic nie płacę oczywiście, bo o to też pytacie. Losowa sytuacja, ważne, że cały i zdrowy doczłapałem się na pobocze. Serio, z tego cieszę się najbardziej. Znajomi gratulują mi opanowania auta, podobno mogło się skończyć na barierkach, na drugim pasie albo na dachowaniu."- wyjaśnił widzom YouTuber w opisie nagrania.

Zobacz także: W niedzielę Polacy wyjdą na ulice. Cierpliwość wyczerpana

Przyczyną eksplozji opony mogło być niewłaściwe ciśnienie. Internauci zauważyli natomiast, że na nagraniu, jeszcze przed rozpoczęciem jazdy, widać na zegarach Audi komunikat, informujący o problemach z ciśnieniem. Zauważyli również podczas prezentacji auta, że przednia lewa opona pochodzi z lutego 2013 roku. Wygląda zatem na to, że opony już od dawna kwalifikowały się do wymiany.

Przypomnijmy, że Audi RS6 Avant w generacji C7 napędza 4-litrowe V8 o mocy 560 KM i 700 Nm. Pozwala to przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy. Mniejsze wrażenie robi prędkość maksymalna, która wynosi 250 km/h (ograniczona elektronicznie). Po zdjęciu ograniczeń RS6 z łatwością przekracza 300 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł