Alpine Bolid
Źródło: Alpine F1 Team

Alpine zaprezentowało nowy bolid F1. Następca Renault może namieszać w stawce

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Stycznia 2021

Alpine pojawi się w nowym sezonie Formuły 1, jako jeden z nowych zespołów. Zastąpi zasłużone dla motorsportu, Renault. Nowa ekipa zaprezentowała nowy bolid, który będą wykorzystywać Esteban Ocon oraz Fernando Alonso.

Alpine zaprezentowało nowy bolid. Następca Renault chce rywalizować o najwyższe cele.

Formuła 1 od lat elektryzuje fanów na całym świecie. Adrenalina oraz rywalizacja od lat wpisana jest w charakterystykę Królowej Motorsportu.

Od nowego sezonu, prócz oczywistych roszad w zespołach, w stawce dojdzie do bardzo istotnej zmiany. Chodzi o pojawienie się dwóch nowych zespołów, które zastąpią zasłużone teamy.

Na scenę wchodzi Aston Martin, który zastąpi Racing Point, oraz ekipa Alpine, która jest następcą zasłużonego zespołu Renault.

Alpine połączy siły z Renault Sport Cars oraz Renault Sport Racing. Wszystko po to by walczyć o najwyższe cele. ,,Nowa jednostka połączy zaawansowaną technologię z pasją do wyścigów. Chcemy opracować ekskluzywne samochody sportowe" - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Bolid Alpine prezentuje się bardzo dobrze. Nowy sezon Formuły 1 będzie niezwykle emocjonujacy.

,,Z dumą przedstawiamy nasz samochód na sezon 2021 Formuły 1, ubrany w tymczasowej zimowej odsłonie. Czerń to hołd dla modelu A500 z 1975 rok" - informują przedstawiciele zasłużonej marki.

Dokładnie nie wiadomo jaki potencjał drzemie w nowym zespole. Nie wiemy, czy będzie w stanie liczyć się w stawce. Wiadomo, że wraz ze zmianą nazwy, ze stanowiska szefa zespołu odszedł Cyril Abiteboul.

Bardzo dotkliwą stratą, będzie odejście Daniela Riccardo do zespołu McLarena. Pocieszający może być fakt, że zastąpi go legendarny Fernando Alonso. Hiszpan powraca do ścigania po dwóch latach przerwy.

Nowy sezon Formuły 1 będzie niezwykle emocjonujący. Planowo ma się rozpocząć 21 marca. Jednak należy podkreślić, że zarówno termin, jak i miejsce rozegrania inauguracji może ulec zmianie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł