ZDrogi.pl
Rowerzysta agresor policja

Youtube.com Michał Wolski

Agresywny rowerzysta w ogole nie zwrócił uwagi policji - Wideo

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Rowerzysta zachowywał się niebezpiecznie na drodze, a przejażdżająca obok policja nawet nie zareagowała. Cyklista nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, nie trzymał rąk na kierownicy i przejeżdżał na czerwony świetle. Na próby zwrócenia mu uwagi, zare

Rowerzysta łamał niemal wszystkie możliwe przepisy. Policja nawet nie zareaogwał

Obecnie rowerzysta ma prawo jechać środkiem pasa ruchu na skrzyżowaniu, czy bezpośrednio przed nim gdy pas służy do jazdy więcej niż w jednym kierunku (np. pas do jazdy na wprost i do skrętu, bądź pas ogólny). Generalnie jest jednak zasada, aby trzymać się prawej strony jezdni, niezależnie od tego czy jedziemy rowerem, czy autem.

Oczywiście to nie znaczy, że rowerzyści muszą jechać ciasno przy krawężniku. Niemniej, zarówno kierowca samochodu, jak i cyklista "miotając się" po całym dostępnym pasie, zachowuje się niebezpiecznie. Tak właśnie było w przypadku tego rowerzysty.

Na nagraniu jasno widać, że cyklista nie trzymał "pionu". Możliwe, że był pijany (co by tłumaczyło agresywne zachowanie), ale trudno to jednoznacznie stwierdzić. W pewnym momencie widać nawet, że rowerzysta nie trzyma rąk na kierownicy. Prawdopodobnie używał wtedy telefonu, bo widać jak chowa coś do kieszeni.

Zachowanie cyklisty utrudniało kierowcom wyprzedzanie i mogło doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Zwłaszcza, że mężczyzna na rowerze nie do końca kontrolował swój tor jazdy i potrafił nagle zajechać drogę wyprzedzającemu. Nagrywający obtrąbił rowerzystę, co później doprowadziło do dyskusji na światłach.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Co ciekawe, te niebezpieczne manewry widziała policja. Warto dodać, że cyklista nie tylko jechał bez trzymanki, ale nie miał też kasku i jak wcześniej wspomniałem, używał telefonu. Radiowóz jednak wyminął rowerzystę, nawet nie zwracają na niego uwagi.

Rowerzysta grozi drugiemu kierowcy

Przed skrzyżowaniem, kierowca zwrócił się do cyklisty, grzecznie tłumacząc, żeby nie jechał środkiem drogi. W zamian otrzymał agresywną wiązankę, w której nieco bełkoczący (prawdopodobnie pijany) cyklista nie stronił od wulgaryzmów i gróźb.

- Ale ch** cię to obchodzi, ty k***a gościu. Ty masz uważać na mnie, a nie ja na ciebie k***a. Weź się nawet nie pruj nawet, bo cię k***a zniszczę. Nie chciałbyś k***a zadrzeć ze mną, tyle ci powiem - skwitował elokwentnie rowerzysta.

To jednak nie koniec, bo cyklista mimo czerwonego światła podjechał do krawędzi skrzyżowania i zaczął kręcić na nim kółka. Po chwili, przejechał na czerwonym świetle i to na ruchliwej arterii.

Nagrywający ruszył i kilka ulic dalej znowu spotkał tego samego cyklistę, który ponownie nie trzymał prostej drogi. Sytuacja właściwie się powtórzyła, kierowca go obtrąbił, a rowerzysta ruszył za nim i na światłach zaczął swoją obfitą w wulgaryzmy i groźby tyradę.

Nagrywający miał szczęście, że nie skończyło się na rękoczynach, a rowerzysta, że nie doszło do wypadku i nie zainteresowała się nim policja. Choć to ostatnie akurat by się przydało, bo cyklista był niebezpieczny, a do tego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Źródło: Youtube.com Michał Wolski

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >