Nowe siedziska koncepcyjne Porsche
Źródło: Photo by Porsche

Porsche planuje prawdziwą rewolucję- klienci będą zadowoleni

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Marca 2020

Porsche planuje wynieść opcje personalizacji w swoich samochodach na wyższy poziom. W przyszłości spersonalizowane fotele mogą okazać się strzałem w dziesiątkę

Każdy kierowca wie, że nie ma nic gorszego niż niewygodne, niedopasowane siedzisko w trakcie, długiej, męczącej podróży. Porsche wychodzi swoim klientom naprzeciw i oferuje nie tylko wygodę ale również oszczędność czasu, który często traciliśmy, musząc konfigurować ustawienie fotela do idealnego stanu użytkowania.

Firma Enter Porsche zapowiedziała, że od połowy 2021 roku ich fabryki będą produkować specjalnie wyprofilowane fotele, z nadrukiem 3D. Głównym celem marki jest przeniesienie sportowych doznań z toru wyścigowego wprost do kabin swoich samochodów.

Innowacyjna technika zastosowana w procesie produkcji ma być prawdziwą rewolucją. Klienci będą mogli wybierać między miękkimi, twardymi, bądź średnimi związkami, mającymi tworzyć siedziska idealne. Oczywiście dla zapalonych estetów, będą dostępne różne warianty kolorystyczne, które odpowiednio wpłyną na design wewnątrz samochodu. Poliuretanowa struktura podstawy, jak i poduszki, mają zostać w większej części wydrukowane przez drukarkę 3D. Ma to być idealna inicjatywa dla klasycznych tapicerki kubełkowego fotela.

W 2020 roku wyprodukowanych zostanie 40 sztuk nowych foteli, jednak zostaną one przeznaczone jedynie dla torowych modeli Porsche. Mają być testowane w różnych zakresach, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa. Opinie kierowców testowych posłużą w celach dalszego rozwoju koncepcji.

Niemiecka marka zapowiada, że wkrótce zmodyfikuje swoją ofertę. Poza personalizacją kolorystyczną oraz wyborem twardości mieszanki tworzącej siedzisko, mają zostać wprowadzone profilowane fotele. Takie indywidulane podejście do klienta może okazać się kluczowe w kontekście pozyskiwania nowych nabywców oraz zaspokajania potrzeb wiernych sympatyków marki. W ten sposób niemiecki producent chce także podkreślić sportowy charakter swoich aut, korzystając z pomysłów ze świata motosportu, gdzie spersonalizowane siedzenia są rzeczą naturalną.

Bardzo możliwe, że za jakiś czas sportowe fotele będą pospolitym zjawiskiem, również wśród zwykłych samochodów codziennego użytku.

Rozwiązania technologiczne zaproponowane przez Porsche są niezwykle interesujące, ponieważ pozwalają na indywidualną personalizację wymarzonego samochodu, praktycznie na każdej płaszczyźnie. Należy jednak zwrócić uwagę, że każdemu kolejnemu właścicielowi pojazdu wybrana przez nas konfiguracja może najzwyczajniej w świecie nie odpowiadać, bądź po prostu się nie podobać.

Następny artykuł