Mini MOKE by Lazareth
Źródło: Photo by Lazareth

Mini Moke z silnikiem V8 od Maserati - firma Lazareth udowadnia, że to możliwe

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Marca 2020

Francuska firma Lazareth znów zszokowała motoryzacyjny świat. Zaprezentowała specjalnie zmodyfikowanego Mini Moke z włoskim silnikiem V8. Pojazd będzie dostępny do sprzedaży

Pojazdy z dwoma, trzema lub czterema kołami. Lazareth nie ma ograniczeń co do ukończenia każdego nowego projektu

,, Dzięki wyobraźni tworzenie nie ma granic ". Motto firmy Lazareth idealnie odzwierciedla ich działalność w motoryzacyjnym świecie. Od 1998 firma oferuje specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania i produkcji niestandardowych pojazdów. Od 2005 roku uzyskali oni status producenta i rozpoczęli prawdziwą ekspansję nietypowych wehikułów. Od tamtej pory francuskie biuro projektowe skonstruowało ponad 100 różnych rodzajów pojazdów

Kompaktowy Pick Up czy terenowy SUV ? To Mini Moke Lazareth z silnikiem V8 pod maską

Jak wygląda najdziwniejszy samochód z silnikiem V8, który możesz Sobie wyobrazić ? Mini Moke zdecydowanie dystansuje wszelką konkurencję. Lazareth Moto to już nie tylko produkcja nieszablonowych motocykli czy amfibii na bazie właśnie Mini Moke. Projekty oraz plany marki świadczą, że chce ona wyznaczać trendy w byciu nietypowym do granic możliwości. Pojazd o masie 850 kg został wyposażony w piekielnie mocną V8 od Maserati. Już sam pomysł brzmi irracjonalnie. Nie dla projektantów Lazaretha.

Lazareth MINI MOKE V8

Modyfikacje okazały się czasochłonne, ale efekt jest imponujący. Lazareth znów zadziwił motoryzacyjny świat.

Silnik o pojemności 4.7 litra naturalnie potrzebował więcej miejsca, niż mogła zaoferować standardowa wersja Mini Moke. Pojazd odpowiednio przerobiono, aby zarówno silnik jak i sekwencyjna sześciobiegowa skrzynia się zmieściły. Projektant zmodyfikował również nadwozie samochodu za pomocą aluminiowych, 17-calowych felg, tak aby uzyskać szerszy wygląd. Kierowca będzie mieć do dyspozycji tylko jeden prędkościomierz, natomiast za małymi skórzanymi siedzeniami samochód posiadał będzie kompaktowy, prostokątny bagażnik. Kierownica również została dostosowana do potrzeb klienta.

Lazareth MINI MOKE V8

Ten malutki, zabawny pojazd waży tylko 850 kilogramów, ale ma imponującą moc 460 KM.

Oryginalny model Mini Moke był bardzo plastycznym pojazdem, w którym można było instalować różne silniki. W swojej autorskiej wersji Ludovic Lazareth zdecydował się na klasyczną włoską V8 o mocy 4700 cm3 i mocy 460 KM oraz 520 Nm momentu obrotowego. Zachował jednocześnie automatyczną skrzynię biegów i łopatki za kierownicą, które mają podkreślać sportowy charakter tego pojazdu.

Lazareth MINI MOKE V8

Auto będzie można zakupić, jednak jazda po publicznych drogach będzie niedozwolona

Producent zaznacza, że Mini Moke V8 będzie przeznaczony na potrzeby kina, różnego rodzaju wystaw oraz do użytku reklamowego. Wyjątek stanowią klienci indywidualni, którzy zdecydują się na zakup tego niestandardowego pojazdu. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwości testowania jego mocy poza torem wyścigowym. Cena ma być ustalana indywidualnie, co jest kolejnym niestandardowym rozwiązaniem.

Następny artykuł